Dzogcheni Ühing

 


1976. aastal alustas Tšögjal Namkhai Norbu Rinpotše väikese grupi huviliste õpilaste palvel dzogcheni õpetamist Itaalias. Peagi õpilaste arv kasvas ja praeguseks on tal neid igal pool maailmas. Kõik koos moodustavad Rahvusvahelise Dzogcheni Ühingu. Rinpotše on tihti rõhutanud ülemaailmse sangha tähtsust .

Oma õpilaste abiga, kellest paljud õpivad tiibeti keelt ja kultuuri lääne akadeemilises süsteemis, on Tšögjal Namkhai Norbu Rinpotše rajanud kaheksa põhilist vaimsete õpingute ja harjutuste keskust (gari) ja samuti palju väiksemaid keskusi ( linge) üle maailma.

Dzogcheni Ühingu garid on: Lääne-Merigar Itaalias, Ida-Tsegyalgar USA-s, Lõuna-Tashigar Argentinas, Põhja-Tashigar Venezuelas, Namgyalgar Austraalias, Lääne-Tsegyalgar Mehhikos ja Ida-Merigar Rumeenias.

Need garid ja lingid on harjutajate kogunemiskohad, kus vahendatakse õpetust ja viiakse läbi harjutusi.

 

Lõigud Rinpotše raamatust, kus ta kirjeldab Dzogcheni Ühingut.

„Dzogcheni Ühing on inimeste ühendus, keda on kokku toonud huvi Dzogchen Ati õpetuse vastu; kes järgivad seda õpetust eheda dzogcheni seisundi teadmist omava õpetaja käe all; kes õpivad ja harjutavad, igaüks vastavalt oma võimekusele, tantraid, lunge ja upadešasid, ja kes edendavad vajalikke tingimusi selliste õpingute jaoks.

Ühingu põhikirjas on selgitatud, et ühingu pärisliikmeks * saab alles pärast kolmeaastast õpetuse järgimist. Kuid kõik, kes on huvitatud õpetusest ja soovivad teha koostööd nendega, kes õpetust hoiavad, kuuluvad automaatselt Dzogcheni Ühingusse.

Teisalt, inimesi, kes on ühingus ainult sõprustunde pärast, kes veedavad oma aega häirituses, kes tegelikult pole huvitatud õpetusest ja õpetuste hoidjatest, ei saa lugeda dzogcheni harjutajateks. Isegi, kui ettenähtud aeg ühingu liikmeks saamiseks on läbitud .” ...

... „ Kui keegi peab Dzogcheni Ühingut sarnaseks mistahes tavalise ühinguga ja lahkub sellest, sest tal on mõne ühingu liikmega konfliktid, ning ühineb teise ühinguga, siis pole mingit garantiid, kuni ta oma pingeid pole lõdvestanud, et ta varem või hiljem ei soovi lahkuda ka teisest ühingust. Sellised situatsioonid tõenäoliselt tekivad.

Tegelikkuses väljendub Dzogcheni Ühing esiteks õpetusi hoidva autentse meistri õpetustena; teiseks inimestena, kes on sellest huvitatud, kes vastavalt oma erinevatele võimekustele õpivad dzogcheni tantraid, lunge ja upadešasid ning lisaks kõiki teisi õpetustega seotud teadmiste harusid; kes püüavad harjutada oma mõistmist nii palju kui suudavad; kes koostöös eesmärgi saavutamiseks lahendavad olulisi küsimusi ja annavad oma parima mistahes töös, mitte ainult teiste poolt antud ülesandeid täites, vaid neid ise spontaanselt teha tahtes.

See peaks olema Dzogcheni Ühingu tõeline loomus.”

 

Lõigud raamatust „ The Dzogchen Community ” , 2001


*Praeguseks on liikmestaatuses tehtud mõningaid muutusi.