Vajratants

 

Dzogchen Vadžratants Yantra jooga

Dzogtšeni õpetuses tähendab Vadžra meie tegelikku loomust, kõikide nähtumuste tõelist olemust. Vadžratants on oluline heli ja liikumist kasutav meetod meie eksistentsi kolme tasandi – keha, energia ja meele – integreerimiseks sellesse teadmisesse.

Vadžratants on samas väga eriline ja efektiivne praktika meie energia loomuliku seisundi taastamiseks ja kogu meie olemuse tasakaalustamiseks. Kuue vabanemise tantsu tantsivad koos 12 inimest, kuus naist ja kuus meest, suurel viievärvilisel mandalal. Mandala väljendab meie sisemise maailma ja välise maailma vahelist vastavust. Tantsijaid saadavad muusika ja kuue vabanemise helide meloodiline laul. Dzogtšeni meister Chögyal Namkhai Norbu tutvustas vadžratantsu oma õpilastele esimest korda 1990. aastal. Sellest ajast saadik on seda praktiseeritud Dzogtšeni Ühinguga seotud kohtades ja keskustes üle kogu maailma. Alates 2011 aastast tunnustab vadžratantsu UNESCO Rahvusvaheline Tantsunõukogu CID.

Vadžratantsu video

Vadžratantsu õpetaja Eestis

Alar Kukk

Alar Kukk on õppinud vadžratantse kahe põhiõpetaja - Adriana dal Borgo ja Prima Mai juhendamisel. 2011 aastal kinnitas dzogtšeni õpetaja Chögyal Namkhai Norbu, kes on nende õpetuste allikaks meie maailmas, tema 1. tasandi vadžratantsude juhendajaks.